ZAGGITUNING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Неси копувайте американски ФОРД

5 posters

Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Неси копувайте американски ФОРД

Писане  skip2mylou Пет Май 09, 2008 11:54 pm

Случката е следната. Датата е преди 2 дни. Имам час кормуване. Колата е някъв Форд Таурус модел 2005г. Сядам на пейката (седалката), но каруцата на дядо има по-мека пейка (дъска с тънко одеалце).
До тук добре. Паля и почвам да търся скоростния лост... 2 мин по-късно открихг че такъв няма.
Дойде ми учителя. Оказа се че скоростния лост се намира на мястото където се намира скоростния лост на москвичите които са модел като този на клипа на 3 в 1. Демек на мястото на лоста за чистачките. Както и да е.. и с това мога да живея. Включих на задна и тръгнах (колата е некъв тъп автоматик. Връщам назад и нали треа да натисна спирачката. Натиснах я леко и колата намали леко.. дори започна да спира тотално. Реших че съм натиснал спирачката прекалено силно, но се оказа че фактически кракът ми е прекалено голям за мястото около педала, та се наложи да си скъсам маратонката леко, защото кракът ми заседна... щях да счупа колата... неможех, защот щеха да ма изгонят от даскалото. Както и да е. Започнах да натискам спирачката с върха на пръстите си за да незаседна пак на магистралата или на някоя натоварена улица. Продължих си пътя. Спрях на червен светофар и понеже тук е разрешено да завиеш надясно на червено аз си завих. Въпросът беше че зад мене започнаха да идват коли и аз трябваше да ускоря за малко време от 5-10 км до 60-70.. Натиснах я до долу и се оплаших. В момента в който колата направи 3000 оборота.. издаде звук подобен на балканче нагоре по баира. Наистина се оплаших да не земе некое бутало да изхвръкне през предния капак. Все пак успях да ускоря за около 10-15 сек до 60 км.. Наложи ми се да влеза в магистрала. Неискам да го правя отново с тази кола. Много й беше трудно да ускори от 50км до 100.. прекалено трудно.
Сега малко информация за колата. Колата е седан, малък. Нещо като Опел кадет.. може би малко по-мъничка да е. 4-цилиндров двигател. 2000 кубически см.
За сравнение ще ви кажа че нашата Хонда, е 1.8 и набира много по-бързо. А звукът който оня форд изкара на 3000 оборота, Хондата го прави на 7000.
Ако някой си е направил труда да прочете тоя роман.. БЛАГОДАРЯ!
И още нещо, може ли да ми кажете какви са вариантите за разликите в звука и ускорението и т.н.
Все още се чудя как Хондата е с по-малък двигател и по-тежка, а набира по-бързо. Suspect
skip2mylou
skip2mylou
Супер потребител
Супер потребител

Брой мнения : 124
Age : 32
Location : Schaumburg, IL, USA
Registration date : 07.12.2007

http://gaovixbg.info

Върнете се в началото Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Re:Неси копувайте американски ФОРД

Писане  ThePunisher Съб Май 10, 2008 12:04 pm

Еми според мен разликата е ,че Хондата си е кола за разлика от този изчукан форд.

П.П.-Хондата е по лека от този форд(зависи кои модел е де)Smile
ThePunisher
ThePunisher

Брой мнения : 23
Age : 45
Location : Някаде в ада !!!
Registration date : 18.01.2008

Върнете се в началото Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Re: Неси копувайте американски ФОРД

Писане  teddy_teddy Съб Май 10, 2008 4:27 pm

Лелеее ебати филма Laughing не ти е било лесно ей... Razz
teddy_teddy
teddy_teddy

Брой мнения : 59
Age : 37
Location : Sofia
Registration date : 01.05.2008

http://www.zaggituning.com

Върнете се в началото Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Re: Неси копувайте американски ФОРД

Писане  zaggituning Нед Май 11, 2008 4:57 am

казано простичко: Find Of Road Death...


....В превод - Намерен На Пътя Мъртъв... без коментар....
.... А зимата циганин и форд НЕ РАБОТЯТ !!!



SmileRazzSmileRazzSmileRazzSmileRazzSmileRazzSmileRazzSmileRazzSmileRazzSmileRazz - Без лоши чувства към марката де... само се майтапя - има уникални Фордове, но предимно американски. А гореспоменатото се отнася основно за германските и то не за всички. SmileSmileSmile
zaggituning
zaggituning
Admin
Admin

Брой мнения : 690
Age : 46
Location : МЕЛМАК - СОФИЯ
Registration date : 04.12.2007

http://www.zaggituning.com

Върнете се в началото Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Re: Неси копувайте американски ФОРД

Писане  Dantess Нед Май 11, 2008 6:00 pm

Very Happy Наистина добро приключение. Но ако ти разкажа за мойте по-време на курсовете ми, това ще ти се види като приятна разходка нищо че, е с Ford. Само ще кажа, че карах хибрид между Лада 1500, Жигули, и разбира се Москвич. Няма друго такова животно, просто беше уникално. Остави ми спомени за цял живот.
И накрая съм длъжен все пак да защитя Ford. Нека не забравяме Mustang GT500, Shelby Cobra, GT40, и още няколко модела които са меко казано КУЛТОВИ и лично за мен едни от най-великите коли на всички времена!Неси копувайте американски ФОРД 1967_s10
Dantess
Dantess

Брой мнения : 1
Age : 39
Location : Sofia
Registration date : 04.05.2008

Върнете се в началото Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Re: Неси копувайте американски ФОРД

Писане  skip2mylou Нед Май 11, 2008 7:17 pm

Те Мустанг, ГТ и т.н. невлизат в класацията. Те неса правени за да се купуват от веки Wink
skip2mylou
skip2mylou
Супер потребител
Супер потребител

Брой мнения : 124
Age : 32
Location : Schaumburg, IL, USA
Registration date : 07.12.2007

http://gaovixbg.info

Върнете се в началото Go down

Неси копувайте американски ФОРД Empty Re: Неси копувайте американски ФОРД

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите